• Grafika zdjęcie główne góra strony
  • Grafika zdjęcie główne góra strony

Komunikat w sprawie artykułu zamieszczonego w dniu 13 listopada 2018r. w „Gazecie Wyborczej” pt. „Nowy Prokurator Regionalny”

W związku z publikacją w „Gazecie Wyborczej” w dniu 13 listopada 2018r. pt. „Nowy Prokurator Regionalny” Prokurator Regionalny we Wrocławiu informuje, iż znalazły się tam nieprawdzie informacje, przedstawiające jego sylwetkę w niekorzystnym, godzącym w dobre imię świetle oraz naruszające jego dobra osobiste.

Nigdy nie umarzał postępowania w sprawie wypadku „do jakiego doszło w marcu 2016r. na autostradzie A4” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Nie wydał także  postanowienia o umorzeniu postępowania dotyczącego „wypadku drogowego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza”, jak również postanowienia o umorzeniu postępowania z powodu braku znamion przestępstwa „w sprawie sędziego, który potrącił rowerzystę”.

W związku z zamieszczeniem nieprawdziwych informacji w wymienionym materiale prasowym dotyczących Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wystąpi z wnioskiem do medium prasowego o zamieszczenie sprostowania.

Przedstawiony w publikacji prasowej przebieg kariery zawodowej Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu został scharakteryzowany w sposób wybiórczy, sugerujący, że objął on stanowisko prokuratora Prokuratury Okręgowej w Opolu, po zakończeniu pełnienia funkcji Prokuratora Rejonowego w Kluczborku w 2015r., co nie polega na prawdzie.

 Prokurator Artur Rogowski pozostaje w służbie prokuratorskiej od września 1996r. Z dniem 01 listopada 2000r. powołany został na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Opolu, zaś od stycznia 2003r. do grudnia 2005r. był oddelegowany do wykonywania czynności służbowych w Wydziale VI Śledczym do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Opolu. Z dniem 1 stycznia 2006r. został prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. Od 10 lipca 2006r. pełnił funkcję Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Opolu, zaś od 20 czerwca 2007r. do dnia 13 marca 2015r. funkcję Prokuratora Rejonowego w Kluczborku. Dnia 01 kwietnia 2015r. został kierownikiem szkolenia w Prokuraturze Okręgowej w Opolu. Z dniem 16 maja 2016r. został powołany na stanowisko Prokuratora Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie od początku pełnił funkcję Naczelnika Wydziału III Organizacyjno - Sądowego, zaś po zmianach strukturalnych jednostki - Naczelnika Wydziału IV Organizacyjnego.